Zły design strony internetowej, czyli czego unikać na swojej witrynie

 

Czasy, w których strony www Gdańsk składały się tylko z prostego jednokolorowego tła podzielonego na kolumny i wypełnionego tekstem bezpowrotnie minęły. Obecnie każda ceniąca się firma czy instytucja musi mieć profesjonalną stronę internetową, która cieszy oko i przykuwa uwagę. Właśnie wygląd strony jest elementem, który stanowi znaczny wpływ na przyciągnięcie potencjalnego klienta.

 

Charakterystyczne cechy dobrej strony www Gdańsk

Projektując firmową witrynę internetową należy pamiętać, że z jej designem nie można przesadzić w żadną ze stron. Nie może być ona prosta niczym arkusz programu tekstowego, bo mówić to będzie o braku profesjonalizmu. Nie może także zawierać zbyt dużo grafik i danych, gdyż będzie sprawiać wrażenie nieuporządkowanej i ciężkiej dla oka. Strona startowa powinna mieć krótko przedstawione, najważniejsze informacje odnośnie działalności danej instytucji i kilka przycisków naprowadzających klienta do treści, których szuka. Przypisanie informacji do odpowiednich działów jest niezwykle istotne, gdyż ułatwia wyszukiwanie i nawigację na stronie. Innym ważnym elementem jest aktualizacja jej treści. Wiele marek po stworzeniu dobrej witryny po prostu o niej zapomina. Potencjalny nabywca, który zobaczy, że ostatnie teksty były sprzed kilku miesięcy lub nawet lat może zdecydować że firma nie prowadzi już działalności.

 

Czego należy unikać?

Najczęstszym błędem spotykanym na witrynach internetowych firm i instytucji jest przerost formy. Właściciele chcąc ukazać możliwości swoich marek chcą zaprezentować wszystko naraz, a zatem niestety odstrasza oraz utrudnia szukanie informacji. Dodawanie zbyt wielu filmów i zdjęć także nie jest skutecznym pomysłem. Skomplikowane animacje, które potrzebują dłuższego załadowania również wpływają niekorzystnie na odbiór witryny. Zlecenie wykonania profesjonalnej strony www Gdańskj to w dzisiejszych czasach nieduży wydatek, jednak wielu właścicieli firm zaniedbuje tę metodę pokazania się. To wielki błąd, gdyż obecnie większość potencjalnych nabywców zaczyna od szukania danych w sieci. Warto zatem zainwestować w prawidłowo wykonaną witrynę, bo ta inwestycja na pewno się zwróci.