Strony internetowe oparte o WordPress. Słabości i przewagi

 

—–

WordPress to najpowszechniejszy obecnie system administrowania treścią (CMS), za pomocą jakiego jest obecnie obsługiwanych około 70 milionów strony www Gdańsk sierakowice. Korzystają z niego tacy olbrzymi jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed przyjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod rozwagę również zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najważniejsze z nich.

 

Darmowa obsługa

 

Kluczową zaletą systemu WP jest to, że nie trzeba płacić zarówno za jego budowę, jak również bieżącą eksploatację. Płatne mogą okazać się jedynie niektóre spośród wtyczek oraz szablonów, ale nie musimy przecież z nich korzystać.

 

Prostota instalacji oraz eksploatacji

 

WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, dlatego do dziś cechuje go wysoka intuicyjność. Z obsługą strony www Gdańskj, w głównym obszarze, poradzi sobie chociażby jednostka bez jakiejkolwiek znajomości kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze uzupełnianie i aktualizacja zawartości, zajmuje tylko chwilę. Sama budowa oprogramowania również jest niezwykle łatwa. Wystarczy pobrać plik z systemem i rozpakować go w optymalnym katalogu na serwerze.

 

Rozbudowana baza wtyczek i schematów

 

W infrastrukturze WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, spośród których możemy swobodnie korzystać. Pozwalają one zwiększyć funkcjonalność serwisu o kolejne elementy. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy samo kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się niestety określone ryzyko. Niektóre wtyczki mogą być nieaktualne, a tym samym nie działać prawidłowo lub nieść potencjalne luki wystawiające na ataki hakerskie.

 

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu odnajdziemy ładny motyw, który jest responsywny, czyli dostosowany do urządzeń przenośnych. Wadę bezpłatnych motywów stanowi natomiast to, że trudno firmie za ich pomocą wyróżnić się od konkurencji. Modyfikacja płatnych wzorów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

 

Popularność

 

System WordPress, w związku ze swoją popularnością, zgromadził wokół siebie dużą grupę użytkowników. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni prywatnymi uczuciami i zapewniają wsparcia w rozwiązywaniu najczęściej występujących kłopotów w eksploatacji platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze poważnym narażeniem na ataki hakerskie.

 

Przewaga w zakresie pozycjonowania

 

Posiadacze stron działających w oparciu o WordPressa, mogą także liczyć na szybkie wyniki pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na starcie wysoce oceniane poprzez algorytmy Google. Poza tym można korzystać z wielu wartościowych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.

—–