Sprawdź, które elementy stron www odstraszają klientów

Sprawdź, jakie elementy na stronach internetowych najbardziej irytują ich użytkowników

Wydawałoby się, że prowadzenie swej strony www Gdańskj w dzisiejszych czasach nie powinno nastręczać większych trudności. W tym względzie nie ma właściwie żadnych ograniczeń i może to wykonywać właściwie każdy, kto tylko ma czas i chęć. Prowadząc witrynę swojej firmy, powinieneś jednak liczyć się z pewnymi wymaganiami ze strony użytkowników. Są pewne czynniki, które mogą zaburzać internetową komunikację między klientem a firmą, prowadząc do irytacji tego pierwszego. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Wszechobecne reklamy oraz samoodtwarzające się filmiki

Strona internetowa musi zwracać uwagę użytkowników, stymulując zaciekawienie. Jednocześnie musi być tak zaprojektowana, aby klient możliwie jak najszybciej dotarł do najważniejszych informacji, co zazwyczaj satysfakcjonuje go najbardziej. Większość konsumentów nie znosi, gdy podczas przeglądania jakiegoś artykułu, nagle atakują go wyskakujące okna, najczęściej zasłaniające całą stronę. To rozprasza uwagę oraz powoduje, że szybko chcesz z danej witryny uciec. Zanim zostanie ona zamknięta, klient traci wątek oraz nie zawsze potem ma ochotę powrócić do ponownego czytania. Ponadto internautów złoszczą również filmy, które odtwarzają się same z siebie. Wolny wybór słuchania i oglądania to coś, co pragnie posiadać każdy człowiek… zwłaszcza internauta.

Zbyt długo otwierająca się witryna

Mówi się, że czas to pieniądz. Żyjemy szybko, dążąc do błyskawicznego poszerzenia swoich zasobów wiedzy i umiejętności praktycznych. Jeśli określamy się na otwarcie jakiejś strony www Gdańskj, podświadomie oczekujemy, że szczegółowe dane uzyskamy w przeciągu kilku chwil. Zbyt wydłużony czas oczekiwania na wczytanie się strony decyduje o jej porażce. Większość klientów zamiast poczekać, woli poszukać czegoś innego.

Brak przystosowania do odtwarzania na mobilnym sprzęcie

Nie wszystkie strony www Gdańsk można oglądać na smartfonach czy tabletach. Jeżeli nie zadbamy o ich rensponsywność, musimy liczyć się z konkretnymi stratami. Właściwie nie zdarza się, żeby klient, któremu nie udało się otworzyć na urządzeniu mobilnym jakiejś strony www Gdańskj, zechciał powtórzyć tę czynność na komputerze stacjonarny.