5 błędów na witrynie internetowej, przez które tracisz klientów

Wydawać by się mogło, że zrobienie strony www Gdańskj to w współczesnych czasach nic trudnego. Okazuje się jednak, że funkcjonalna i solidnie wykonana witryna to wyjątkowo wymagająca sprawa. Liczne badania pokazują, że większość klientów zaczyna poszukiwania od przeglądnięcia informacji w sieci. Zadaniem strony www Gdańskj jest zatrzymanie ich oraz zainteresowanie treścią. Jakich błędów trzeba więc unikać przy tworzeniu strony www?

 

Mało profesjonalny wygląd

Prostota jest obecnie w modzie, jednak nie można wykonać profesjonalnej strony www Gdańskj, która wyglądem przypomina arkusz prostego programu tekstowego. Nie wolno także przesadzać z ilością grafik oraz tekstu, gdyż wprowadza to wrażenie nieładu oraz braku estetyki.

 

Brak analizy odwiedzin

Przegląd informacji z odwiedzin pozwala właścicielowi na sprawdzanie kto odwiedzał jego stronę, jakich informacji szukał i jak do niego trafił. Poprawna analiza takich danych daje możliwość późniejszej modyfikacji witryny w sposób pozwalający wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

 

Brak wersji mobilnej

Stworzenie strony www Gdańskj dopasowanej do urządzeń mobilnych to dziś podstawa. Korzystanie z tradycyjnej wersji strony na małych ekranach jest uciążliwe, niepraktyczne oraz potrafi odstraszyć. W czasach, gdy prawie każdy ma przy sobie smartfona dopasowanie witryny do takich akcesoriów jest niezbędne.

 

Trudnodostępne dane kontaktowe

Nawet najlepiej wyglądająca strona internetowa nie przysporzy Ci klientów, jeżeli nie będziesz mógł rozpocząć z nim kontaktu. Niezwykle istotne jest, żeby dane kontaktowe zamieszczać w widocznym i intuicyjnym miejscu. Problem ukrytych danych to często powtarzający się błąd podczas wykonywania strony www Gdańskj. Doświadczany webmaster doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 

Nieczytelne fonty

Przeglądając strony www Gdańsk największych na świecie firm można dostrzec pewną prawidłowość. Na każdej z nich fonty (zestawy czcionek) są proste, przejrzyste oraz czytelne. Wynika to z faktu, że użytkownicy wchodzą w określoną witrynę w szukaniu informacji, a czytanie zawiłych znaków potrafi im to skutecznie utrudnić oraz zniechęcić do dalszego przeglądania.

 

To właśnie zaledwie kilka przykładów błędów popełnianych przez przedsiębiorców. Warto jednak o nich pamiętać, by nie zniechęcić potencjalnego klienta.